Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /eu.cbdna/public_html/templates/gk_shop_and_buy/lib/framework/helper.layout.php on line 148

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /eu.cbdna/public_html/includes/application.php on line 536

Zmutowane geny należy wykryć jak najwcześniej

Skłonności do większości chorób dziedziczy się w sposób wieloczynnikowy. To oznacza, że pojawienie się choroby nie zależy tylko od jednego uszkodzonego genu. Dopiero ich kombinacja w połączeniu z niezdrowym trybem życia (nieodpowiednia dieta, używki, brak ruchu) mogą spowodować przykładowo cukrzycę czy nadciśnienie.

Read more

Genetyka to przyszłość w diagnostyce nowotworów

Co najmniej pół miliona Polaków dziedziczy po rodzicach i dziadkach skłonność do raka. Jeśli więc matka lub siostra zmarły na raka piersi, kobieta z takiej rodziny powinna wykonać badanie genetyczne, by sprawdzić, czy nie jest nosicielką wadliwego genu.

Read more

Terapia genetyczna zdecydowanie lepsza od chemioterapii

Terapia celowana wykorzystująca badania genetyczne nie tylko wydłuża przeżycie pacjentów, ale jest przeważnie lepiej tolerowana niż chemioterapia. Z badań wynika np., że jakość życia chorych leczonych kryzotynibem jest znacznie lepsza niż pacjentów poddawanych chemioterapii.

Read more